Výlety

polana-prechod-zo-strelnikov-do-detvy-35ea890e5021de28635112e06facf674

Cestovanie v okolí Detvy

Vždy keď niečo budete potrebovať tak Vám radi pomôžeme. Poradíme Vám ako nájsť ten najkrajší a najlepší výlet v krásnej prírode okolia detvy pre celú rodinu!

Zimné výlety:

Lyžiarske stredisko Kočanda

Stredisko Látky Kočanda je vhodné predovšetkým pre rodinné lyžovanie, nenáročných a stredne náročných lyžiarov.

Priestranný, umelo zasnežovaný svah je dlhý približne 500 metrov s prevýšením 80 metrov a je obsluhovaný dvoma vlekmi. V ponuke je dokonca aj večerné lyžovanie pri umelom osvetlení.

Priaznivci bežkovania ocenia bežecké trate v okolí svahu.

Požičovňa lyžiarskeho výstroja je k dispozícii vo vzdialenosti cca 1km od strediska.

Ski centrum Košútka

Ski centrum Košútka je ideálne pre začiatočníkov, ale i skúsených lyžiarov. Ponúka 4 zjazdovky rôznych kategórií, kde najdlhšia má dĺžku 1 140 metrov.

Zjazdovky sú umelo zasnežované. Najdlhšia z nich ponúka okrem kvalitnej lyžovačky aj panoramatické výhľady na Poľanu a celé Podpoľanie. Táto zjazdovka je tiež osvetlená, a pretu tu prebieha aj večerné lyžovanie.

V areáli lyžiarskeho strediska je tiež vyhradené časť tzv. Snow Park, pre adrenalínových nadšencov a jazdcov, ktorí si chcú spestriť deň na svahu. Vybudované sú tu skoky, raily a ďalšie prekážky.

Lyžiarske stredisko Látky - Prašivá

Lyžiarske stredisko Látky – Prašivá sa nachádza v aráli hotela Zerrenpach v krásnom a odľahlom prostredí Slovenského rudohoria. Lyžiarske stredisko ocenia najmä rodiny s deťmi a začínajúci lyžiari.

Stredisko disponuje dvomi lyžiarskymi vlekmi a jedným detským vlekom s dĺžkou 70 m. Lyžiarsky nadšenci určite ocenia aj romantickú atmosféru večerného lyžovania. V areáli lyžiarskeho strediska je k dispozícii aj požičovňa lyží a snowboardov, ski servis a bufet.

Letné výlety:

Letné kúpalisko Hriňová

etné kúpalisko v Hriňovej, ponúka 3 novučičké bazény – 25 metrový plavecký, relaxačný a detský. Bolo dokončené v roku 2021 na mieste pôvodného plaveckého bazéna z roku 1973. Samozrejmosťou je teda moderné a čisté zázemie so šatňami a sprchami.

Relaxovať a opaľovať sa môžete na pohodlných ležadlách a športovo založení ocenia ihrisko na plážový volejbal. Keď vám po výdatnom šantení vo vode vyhladne, môžete sa najesť v niektorom z našich stánkov s občerstvením!!

Cyklotrasa Kamenistá dolina

Kamenistá dolina je rajom cyklistov. Poteší vás nielen rozmanitým terénom, ale i nádherným výhľadmi a malebnými lesnými zákutiami.

Kamenistá dolina vedie cez sopečné pohorie Poľana, popri historickom vodnom diele Hrončok. Vedie tadiaľto cyklotrasa po vyasfaltovanej cestičke, bez áut a v srdci nedotknutej prírody.

Aj keď ide o náročnejšiu trasu, kde sa zapotíte pri stúpaniach. Šliapanie a pot vám však vynahradí malebná krajina ako vystrihnutá z rozprávky. Meandre kamenistého potoka vytvárajú nádhernú scenériu, pri ktorej sa oplatí na chvíľu zosadnúť z bicykla.

 

 

Rozhľadňa Slopovo

Na rozhraní obcí Klenovec a Kokava nad Rimavicou sa nachádza rozhľadňa Slopovo. Stojí v nadmorskej výške 851 metrov v krásnom prostredí malohontskej prírody. Rozhľadna bola postavená v roku 2015.

Rozhľadňa je drevená a je vysoká 9,5 m. Disponuje dvomi vyhliadkovými plošiny, z ktorých za dobrého počasia je možné vidieť nielen blízke obce, ale i Nízke i Vysoké Tatry, Rimavskú Sobotu, Lom nad Rimavicou či Hradovú. Srdcom rozhľadne je zvon, ktorý zhotovila a osadila skupina dobrovoľníkov.